bg_cont_banner57
The Cellmates

Bratislavské trio The Cellmates je inšpirované štýlmi rock and roll a rockabilly. Po albume Rockabilly Feeling, ktorý je debutovým aj v rámci rockabilly štýlu na Slovensku vydáva kapela v roku 2015 svoj druhý album Gone. Chalani  hrajúci v zložení gitara, kontrabas a bicie sú držiteľmi špeciálnej Rockabilly Award z európskej súťaže kapiel Rockabilly Rumble v Nemecku. The Cellmates majú za sebou mnoho vystúpení po celej Európe, vrátane najväčších domácich festivalov ako Pohoda, Grape alebo Dobrý festival.

 

The Cellmates existujú od roku 2009 a ich začiatky sú ovplyvnené zvukom a umelcami z 50. rokov. Ich kariéra sa naštartovala víťazstvom v bratislavskej súťaži kapiel, ktorá ich posunula do galaprogramu Dni Petržalky. Po účinkovaní na festivale Bratislavské kultúrne leto, kedy sa kapela stáva aj jednou z tvárí tohto podujatia, odvysiela v roku 2010 spravodajská televízia TA3 príspevok venovaný The Cellmates pod názvom „Návrat Rock And Rollu“.

 

Vo roku 2011 dostáva kapela pozvanie hrať na najväčšom slovenskom festivale Pohoda a na legendárnom českom Trutnov feste. Na jeseň 2011 vyrážajú The Cellmates na svoje prvé turné Rockabilly Feeling Tour po 9 slovenských mestách a doplnené o koncerty v Prahe a v Budapešti. Ako hostia sú prizvané rockabilly kapely z okolitých krajín.

 

Rok 2012 štartuje veľmi úspešne a na medzinárodnej súťaži kapiel Rockabilly Rumble v Nemecku The Cellmates získavajú špeciálnu Rockabilly Award. The Cellmates sa v tomto roku predstavili na festivaloch Grape, Žákovic open, na českom Rock For People, na motozrazoch, na rockabilly festivaloch Malkov Rumble v Čechách, Wild Cat Night v Maďarsku a opäť na domácej Pohode, tentoraz s prívlastkom „špičkové rockabilly“od usporiadateľov. Po festivalom lete kapela vyráža na Jack Daniels Tour, ktoré vyvrcholilo v legendárnom Hard Rock Cafe v Prahe. Na jeseň roku 2012 vychádza oficiálny debutový album The Cellmates pod názvom Rockabilly Feeling. Koncom roka sa kapela zúčastnila úspešného projektu Hudba mesta, kde vystúpila počas prestávky hokejového zápasu KHL na štadióne HC Slovan Bratislava.

 

Hlavný singel z albumu, pieseň Rockabilly Feeling zarezonuje doma i v zahraničí. To motivuje kapelu do tvorby ďalších vlastných piesní a zároveň umožňuje v rokoch 2013 a 2014 hrať v priemere 60 koncertov ročne. Za všetky treba spomenuť slovenský Dobrý festival v Prešove, český Colours of Ostrava alebo rockabilly festivaly vo Francuzsku a v Nemecku. V roku 2014 sa The Cellmates stávajú súčasťou Stand-up comedy show, počas ktorej priamo na pódiu jammujú s poprednými slovenskými hudobníkmi (z kapiel Slobodná Európa, Hex, Polemic a.i.).

 

Začiatkom roka 2015 majú The Cellmates pripravený materiál na druhý album. Nasleduje účasť na najväčšom rockabilly festivale vo Švédsku Rock at Sea. Do povedomia širokej verejnosti sa The Cellmates dostávajú aj cez vystúpenie v galavečeri v slovenskej verejnoprávnej televízii v hlavnom vysielacom čase. V apríli 2015 kapela vydáva svoj druhý album Gone, ktorý pokrstil Tomáš Sloboda z kapely Le Payaco a absolvuje turné Gone Tour 2015. Festivalovú sezónu začína jedinečný Busfest v českom Zlíne, kde trio zahralo počas jazdy v trolejbuse.

 

 

Tomáš "Lee Chopper" (kontrabas)Karol “Charley“ (bicie),  Dominik (spev, gitara)

 

 

Najbližší koncert

ČERMEĽSKÝ KVET

22. jún 2018

Košice - Jahodná

viac>>

NOVý ALBUM "GONE"


 
YouTube

Podporujú nás


Slovakblues
2011-2018©Cellmates, webdesign by NuArt